Győztesek és vesztesek Darlingtonból

GYŐZTESEK

Kevin Harvick – Bár az ünneplés a szurkolók hiánya és a társadalmi távolságtartási irányelvek miatt visszafogott volt, Harvick vasárnap megszerezte szezonbeli első és pályafutása 50. győzelmét.

Alex Bowman – A második helyezés mutatja, hogy milyen erős ez a Hendrick Motorsports csapat. Az Auto Club Speedwayen elért domináns hétvégéje és győzelme után Darlingtonban is az esélyesek között tartották számon, és megmutatta, hogy a szezonszünet nem lassította le a csapatát.

Matt Kenseth – A 2018-as szezonzáró óta első Cup-indulásán a 10. helyen ment ki és végzett. Emellett a csapatával folytatott néhány rádiós beszélgetésében is megmutatkozott a rá jellemző száraz szellemesség. Mintha sosem ment volna el.

Ryan Preece – Normális esetben egy 20. helyezéssel nem kerülsz ebbe a kategóriába, de ezúttal igen. Preece három körrel a vége előtt megelőzte Bubba Wallace-t a 20. helyért. Ez azért jelentős, mert a vasárnapi futam első 20 helyezettje inverzbe kerül. Preece tehát a pole pozícióból indul szerda este Darlingtonban. Wallace, aki a 21. helyen végzett, szerdán a 21. helyről indul.

Tyler Reddick és John Hunter Nemechek – A Cup újoncai állítólag küzdenek Darlingtonban. Annak ellenére, hogy mindketten a vasárnapi zöld zászló előtt még soha nem futottak gyorsasági kört Cup-autóval Darlingtonban, mindketten az első 10-ben végeztek. Reddick a hetedik, Nemechek a kilencedik helyen végzett. Ezek mindkettőjük számára szezoncsúcsot jelentő helyezések voltak.

VESZTESEK

Ricky Stenhouse Jr. – Hét versenyző még soha nem futott gyorsasági kört Cup-autóval Darlingtonban. Stenhouse pályafutása nyolcadik Cup-indulását teljesítette a pályán. Ő volt az, aki az első körben összetört. “Elég kínos volt számomra” – mondta.

Jimmie Johnson – A szezon első szakaszgyőzelmének küszöbén érintkezett Chris Buescher autójával és összetört. “Mit meg nem tennék, hogy visszakapjam azt a kanyart, hogy újra megtehessem” – mondta. Johnson az utolsó 100 Cup-indulása óta nyeretlen. A csapatfőnök Cliff Daniels azonnal emlékeztette a csapatot, hogy az incidens után ne keseredjenek el. Remek versenyautónk van – mondta Daniels a rádión a csapatának. “Szóval ne keseredjetek el. Két nap múlva visszatérünk.”