Forrest Griffin

Griffin vs. JacksonSzerkesztés

2008. július 5-én Griffin a UFC könnyűsúlyú bajnoka, Quinton “Rampage” Jackson ellen küzdött. Griffin, akit sokan esélytelenebbnek tartottak a meccs előtt, egy kemény csatában nézett szembe Jacksonnal, amelyet Dana White, a UFC elnöke “Az éjszaka harcának” nevezett. Griffin egyhangú döntéssel győzött, és ő lett a UFC új, vitathatatlan félnehézsúlyú bajnoka.

Griffin az első menetben úgy tűnt, hogy bajban van, miután egy felütés miatt elesett, de a második menetben feltámadt, és korán bevitt egy kártékony lábrúgást, amely súlyosan megingatta Jacksont. Griffin földi ütésekkel folytatta, és megszilárdította az irányítást, így Jackson az egész menetben nem tudott jelentős támadást indítani. További három oda-vissza menet után Griffin egyhangú döntéssel megnyerte a mérkőzést, és ezzel megszerezte a félnehézsúlyú bajnoki címet.

A döntést néhány kommentátor vitatottnak nevezte. A mérkőzés után Jackson edzője, Juanito Ibarra, aki elégedetlen volt a bírói pontozással, kifejezte tervét, hogy tiltakozik az egyhangú döntés ellen a Nevada Állami Atlétikai Bizottságnál, de nem nyújtotta be, mivel ez nem változtatott volna a döntésen.

Griffin dokumentált fizetése a mérkőzésért 310.000 dollár volt. 100.000 dollár a küzdelemért, 150.000 dollár győzelmi bónusz és 60.000 dollár az éjszaka harcáért járó díjért.

Griffin vs. EvansSzerkesztés

Griffin első címvédése a UFC 92: The Ultimate 2008-on volt, a veretlen kihívó Rashad Evans ellen. Miután Griffin az első két menet nagy részét hatékony ütésekkel irányította, Evans elkapta Griffin egyik rúgását és földre vitte, majd a harmadik menetben TKO-val legyőzte Griffint a bajnok védekezésén belülről földre vitt ütésekkel. A vereség Griffin harmadik veresége volt, mióta belépett a UFC-be. A mérkőzés során Griffin eltörte a kezét, ami több hónapos kihagyást jelentett számára.

Griffin vs. SilvaSzerkesztés

A felépülése után Griffin aláírt, hogy a UFC 101-en megküzdjön a pound-for-pound nagyágyú Anderson Silva ellen. Griffin a tervek szerint a brazil Thiago Silva ellen lépett volna szorítóba, de 2009. április 28-án Dana White, a UFC elnöke megerősítette, hogy helyette Anderson könnyűsúlyú visszatérésének ad helyet, miután a UFC 97-en megvédte középsúlyú címét Thales Leites ellen. A mérkőzés során Griffin az első menetben háromszor is padlóra került Silva által. A harmadik kiütés előtt Griffin egy sor ütéssorozattal támadta meg Silvát, amelyek mindegyikét Silva kitéréssel hárította, majd visszavonulás közben egy kompakt jobb kézzel kontrázott, és kiütötte Griffint.

A küzdelem után Griffin felállt a vászonról, elhagyta a ketrecet, és kikocogott az arénából. Kezdetben azt feltételezték, hogy Griffint kórházba szállították, mert kificamodott az állkapcsa és az egyik fülére hallásproblémái voltak. Kiderült azonban, hogy Griffin állkapcsa nem sérült meg.Mindkét harcos 60.000 dolláros bónuszt kapott az éjszaka harcáért, Silva pedig további 60.000 dolláros bónuszt kapott az éjszaka kiütéséért.

Griffin vs. Ortiz IISzerkesztés

Amikor Mark Coleman megsérült és ki kellett mondania a Tito Ortiz elleni mérkőzését, Griffin elfogadta a visszavágót Ortiz ellen a UFC 106-on. Griffin a mérkőzésre is fehér-fekete harci rövidnadrágot viselt a védjegyének számító barnásbarna rövidnadrág helyett. Griffin megosztott döntéssel megnyerte a véres csatát, mivel jobb ütőtechnikát és erősebb földharcot mutatott be, mint az előző meccsükön. A meccs után Griffin így nyilatkozott: “Tito egy nagyszerű meccs volt számomra, hogy visszatérjek, csinálnunk kell egy harmadikat, ami 1-1 ember”. Mivel mindkét meccsükön megosztott döntést hoztak, Griffin úgy tűnt, hogy szívesen összehozna egy gumimérkőzést Ortizzal, hogy egyszer és mindenkorra rendezze a dolgokat. “Látszott rajta, hogy Mark Colemanre készül, ne vedd sértésnek, és ő egy olyan fickó, aki éppen egy hátműtéten van túl. Megismételjük, nem fogom eltörni a lábam, ő jobb formában lesz” – nyilatkozta Griffin.

VállsérülésSzerkesztés

Griffinnek 2010. május 29-én, a UFC 114-en Antônio Rogério Nogueira ellen kellett volna megmérkőznie, de Griffin vállsérülés miatt visszalépett a mérkőzéstől. Helyére Jason Brilz lépett.

Griffin vs. FranklinSzerkesztés

Griffin 2011. február 5-én a UFC 126-on a korábbi UFC középsúlyú bajnok Rich Franklinnel csapott össze. Griffin uralta a mérkőzés nagy részét: az első menetben földre vitte Franklint és kontrollálta a földön, a másodikban pedig jobb rúgásokkal és kombinációkkal ütötte ki Franklint. Griffin egyhangú döntéssel győzött.

Griffin vs. Shogun IISzerkesztés

A visszavágóra Maurício Rua ellen került sor 2011. augusztus 27-én a UFC 134-en. Griffin az első menetben KO-val (ütések) vesztette el a mérkőzést, és akár 6 hónapig is kieshetett volna esetleges jobb láb- és állcsontsérülések miatt.a mérkőzés előtt Griffin arról értesült, hogy a feleségénél megindult a szülés. Dana White is támogatásáról biztosította Griffint, kijelentve, hogy a vereségtől függetlenül nagyon büszke rá.

Griffin vs. Ortiz IIISzerkesztés

Griffin 2012. július 7-én a UFC 148-on harmadszor is összecsapott Tito Ortizzal. Az összecsapást 29-28-as egyhangú döntéssel nyerte meg, 2:1 arányban leütötte Ortizt annak ellenére, hogy Ortiz leütötte, valamint kétszer földre került. A küzdelem egyben az éjszaka harca is lett, amiért Griffin és Ortiz is harci bónuszt kapott.

Ez a küzdelem volt a harmadik alkalom pályafutása során, hogy szokatlan módon hagyta el az Oktagont, egyszerűen kisétált, mielőtt a küzdelem eredményét felolvasták volna. Később visszament a ringbe és váratlanul interjút adott Tito Ortiznak.

MCL & ACL sérülésSzerkesztés

Griffin várhatóan 2012. december 29-én a UFC 155-ön Chael Sonnen ellen lépett volna szorítóba. Ehelyett Sonnen visszalépett a küzdelemtől, hogy a TUF 17. évadának edzője legyen. Griffin ezután várhatóan Phil Davis ellen lépett volna szorítóba az eseményen. December 5-én azonban bejelentették, hogy Forrest MCL szakadás és ACL húzódás miatt kénytelen volt kiszállni a mérkőzésből.

Griffin remélte, hogy 2013 végére visszatér a sérüléséből.