Turneul de amatori Golfweek, turnee de joc pe lovituri pentru jucători de toate vârstele și handicapurile

2021 Four Ball Championship

Click pentru a vedea video cu câștigătorii

2021 IceBreaker, Hilton Head, SC

Caleb Loudin, Tom Swartz, Radek Klauda, Larry Penfield și Matt Roach au câștigat cu toții la IceBreaker Regional găzduit la Robert Trent Jones & Harbour Town Golf Links!

Hilton Head Island, SC – Ediția din acest an a IceBreaker Regional s-a jucat în Palmetto Dunes Plantation (Robert Trent Jones) și Sea Pines Resort (Harbour Town Golf Links). Aflat la cea de-a 18-a ediție, acest turneu regional a avut cel mai mare număr de participanți de până acum, cu 128 de jucători din peste 24 de orașe de turneu din întreaga țară. Acesta marchează startul celei de-a 27-a aniversări a Golfweek Amateur Tour!

În zborul de campionat, Caleb Loudin, de la Charleston Tour, a condus de la un fir la altul pentru victorie cu 73-77-150. Jamie Manning, de la Hilton Head/Savannah Tour, a jucat bine și a terminat pe locul doi solo cu 75-78-153. Jim Aughtry (Charlotte) și Wes Strader (Eastern NC) au terminat la egalitate pe locul trei, cu un total de 150 în două zile. James Emerson (Hilton Head/Savannah) a completat primele cinci scoruri cu 155.

În zborul A, Tom Swartz de la Charlotte Tour, a câștigat cu trei lovituri cu runde de 82-83-165. Lee Dixon (Charleston), Sean Kenneck (Charleston) și Travis Wireman (Charlotte) au terminat la egalitate pe locul doi, cu un total de două zile de 168. Marc Janse Van Rensburg (Charlotte) a terminat pe locul cinci solo, cu 169.

În Zborul B, Radek Klauda (Hilton Head/Savannah) s-a impus cu patru lovituri pentru victorie, cu 81-80-161. Terry Dunn (Atlanta) a terminat al doilea la 165, urmat de Daniel Maxwell (Charlotte) al treilea la 166. Randy Ward (Michigan West) și Justin Gainey (Myrtle Beach/Wilmington) au terminat la egalitate pe locul patru, cu 172.

În Zborul C, Larry Penfield (Charleston) s-a impus cu un total de 172 în două zile pentru victorie. Ray Clark (Hilton Head/Savannah) a fost al doilea cu 179, urmat de Jerry Lorenz (Jacksonville) pe locul trei cu 182. Ronnie Henderson (Jacksonville) a terminat pe locul patru cu 184, urmat de Scott Allen (Dallas Fort Worth) care a terminat al cincilea cu 187.

În Zborul D, Matt Roach (Columbia) a câștigat cu o lovitură cu 195. David Schmidt (Augusta), Dan Pierce (Tidewater) și John Davis (Myrtle Beach/Wilmington) au terminat la egalitate pe locul doi cu un total de 196 în două zile. Jack Moose (Central Carolina), Brandon Manning (Tidewater) și Bob Lloyd (Augusta) au terminat la egalitate pe locul cinci cu 198.

Turneul Golfweek Amateur Tour se desfășoară în peste 49 de zone din întreaga țară și găzduiește turnee de o zi și de două zile. Pentru a vă obține cardul de turneu, mergeți pur și simplu la Join the Tour și faceți parte dintr-un mare turneu național. Un Turneu Senior este, de asemenea, disponibil pentru a se alătura jucătorilor cu vârsta de 50 de ani și mai mult la www.senioramateurgolftour.net

HILTON HEAD ISLAND, S.C. – Turneul din acest an a marcat cea de-a 26-a aniversare a Campionatului Național Golfweek Amateur Tour și a atras cel mai mare număr de participanți la Campionatul Turneului din istoria sa. În total, un număr record de 975 de jucători au concurat în acest an.

În Zborul Campionatului, Scott Roberts a câștigat primul său Campionat al Turneului cu patru lovituri în fața lui Joe Jaspers. Roberts a deschis turneul vineri la Hilton Head National cu o rundă de 72 de puncte peste par. Sâmbătă, la Arthur Hills din Palmetto, el a înregistrat o rundă de 70 la două sub par, pentru a avea o lovitură peste Joe Jaspers, intrând în runda finală de duminică. Duminică, Roberts a început în forță cu o rundă de 33 de puncte în primele nouă lovituri și nu a mai privit înapoi, încheind cu o rundă de 70 de puncte, unu sub par, pentru victorie.

Scott Roberts, Charlotte (72-70-70-70-212)

Joe Jaspers, Charlotte (73-71-73-216)

Jeff Wong, Hilton Head-Savannah (74-72-71-217)

Jacob Hamner, Louisiana South (73-72-72-72-217)

Jake Garey, Hilton Head-Savannah (74-76-79-219)

În Zborul A, Alexander Hoffman a început cu o primă rundă de 79 și s-a îmbunătățit în fiecare zi pentru a obține o victorie la 4 lovituri de Michael Carey și Ryan Scott.

Alexander Hoffman, Arkansas (79-74-72-225)

Michael Carey, Louisiana South (79-73-77-229)

Ryan Scott, Eastern, NC (73-79-77-229)

Brent Densmore, Hilton Head-Savannah (76-79-76-76-231)

Jason Hall, Tidewater, VA (74-78-79-231)

În zborul B, Paxton Lane, Elliot Capers și Albert Delamarter au rămas la egalitate după trei runde, cu un total de 246 de puncte. Play-off-ul cu moarte subită a fost de două găuri, Paxton Lane câștigând și devenind cel mai tânăr campion al Golfweek Amateur Tour la doar 13 ani.

Paxton Lane, Arkansas (83-83-80-246)

Elliot Capers, Tampa, FL (90-79-77-246)

Albert Delamarter, St. Louis, MO (78-84-84-84-246)

Beth Hunt, Myrtle Beach-Wilmington (83-81-83-247)

Keith Greenfield, Arkansas (88-80-81-249)

În zborul C, Scott Allen a câștigat cu două lovituri în fața lui Robert Luter din Arkansas.

Scott Allen, Dallas-Fort Worth, TX (81-86-79-246)

Robert Luter, Arkansas (81-84-83-248)

Richard Scruggs, Mississippi Gulf Coast (86-90-81-257)

Joe Smillie, Tampa, FL (92-87-79-258)

Jason Brown, Jacksonville, FL (87-87-84-258)

În Zborul D, Anthony Prano s-a impus cu o singură lovitură la ultima gaură pentru victoria asupra lui Charles Benintende, cu un total de 271 pe trei zile.

Anthony Prano, Orlando, FL (87-91-93-271)

Charles Benintende, Indiana-Western KY (88-86-98-272)

Wesley Nichols, Columbia, SC (90-96-93-279)

Nancy Lindsay, Los Angeles, CA (94-87-98-279)

Raymond Medina, Houston, TX (93-90-97-280)

Turul din Charlotte, NC a luat Cupa Echipei cu un total de 2488 de lovituri în cele trei zile. Louisiana, South Tour a ocupat locul al doilea cu 2496 lovituri, urmat de campionii de anul trecut, Hilton Head-Savannah Tour (2511). Turneul Eastern NC Tour a terminat pe locul patru cu 2516, urmat de Arkansas, Orlando, FL și Central Carolina, toate la egalitate pe locul cinci cu un total pe trei zile de 2522.