Az Alabama-Georgia mérkőzés korai fogadási line-ja megugrott, a fogadók kiütést látnak

By Mike Griffith, DawgNation Staff

November 26, 2018

TUSCALOOSA, Ala. – Las Vegas megszólalt, és az Alabama 10 és fél pontos favoritja a Georgia ellen egyszerűen nem volt elég a VegasInsider.com

szerint a No. 1. helyen álló Crimson Tide, az első csapat a történelemben, amely egy szezon első 12 meccsét 20 vagy több ponttal nyerte meg, most 13 és fél pontos favorit a SEC keleti divíziójának bajnok Georgia ellen a bajnoki címért folyó mérkőzésen.

Az Alabama (12-0) a rivális Auburn elleni 52-21-es győzelemről érkezik az Iron Bowlban múlt szombaton Tuscaloosában, és úgy tűnik, hogy közeledik a teljes erejéhez.

RELATED: A Tide kétszámjegyű favoritként nyit a Bulldogs ellen

A Bulldogs (11-1) szombaton 38-7-es félidőre vezetett a Georgia Tech ellen, mielőtt Kirby Smart edző levette a lábát a gázról és bőségesen cserélt, így alakult ki a 45-21-es végeredmény.

Az Alabama előnyben van a csapatok statisztikai profilját tekintve, de Smart rámutat, hogy vannak hasonlóságok: Georgia futball statisztikai számai vs. Alabamáé

“Közös dolog lenne az irányító játéka és a harmadik lefordulások, valamint a labdavédelem és az, hogy nem adják el sokszor a labdát” – mondta Smart vasárnap. “Ezek hasonlóságok. Mindkettőnek jó hátvédjei, jó elkapói vannak. Mindkét csapat pontot szerez. A legnagyobb különbség, hogy nyilván jobban védekeznek, mint mi, és ezen kell javítanunk.”

Nick Saban, a Tide edzője vasárnap dicsérte a Georgia irányítóit, Jake Fromm-ot és Justin Fields-t.