LSU vs. Ole Miss: Cum să urmărești, program, informații despre transmisiune în direct, ora meciului, canal TV

Cine joacă

Ole Miss @ LSU

Înregistrări actuale: Ole Miss 4-4; LSU 4-5

Ce trebuie știut

The Ole Miss Rebels sunt 1-4 împotriva celor de la LSU Tigers din noiembrie 2015, dar vor avea o șansă de a reduce puțin diferența sâmbătă. Rebelii vor înfrunta LSU la ora 15:30 p.m. ET pe Tiger Stadium, după o săptămână de pauză. Ambele echipe vin la meci susținute de victorii în meciurile lor anterioare.

Ole Miss a învins Mississippi State Bulldogs cu 31-24 în urmă cu trei săptămâni. QB-ul lui Ole Miss, Matt Corral, și-a făcut treaba și a trecut pentru două TD-uri și 385 de metri din 36 de încercări. Aproape de partea de sus a rolei de evidențiere a fost bomba TD de 81 de yarzi a lui Corral către WR Braylon Sanders în al doilea sfert.

Între timp, LSU a scăpat la limită cu o victorie, deoarece echipa a trecut pe lângă Florida Gators cu 37-34. LSU QB Max Johnson a aruncat-o, deoarece a trecut pentru trei TD-uri și 239 de yarzi din 36 de încercări, pe lângă faptul că a adunat 52 de yarzi pe teren.

Echipele speciale au adunat 13 puncte pentru LSU. K Cade York K Cade York a aruncat în trei goluri de câmp, cel mai lung un 57-yarder în al patrulea trimestru, care a reprezentat în cele din urmă diferența în concurs.

Victoriile i-au dus pe Rebels la 4-4 și pe Tigers la 4-5. O pereche de statistici defensive pe care să le păstrați în minte în timp ce urmăriți meciul: Ole Miss se poticnește în meci cu al doilea cel mai mare număr de yarzi permiși pe meci din națiune, având o medie de 528,5 în medie. LSU a experimentat unele lupte proprii, deoarece sunt al doilea cel mai rău în națiune în ceea ce privește numărul de yarzi de trecere permis pe meci, cu 331 în medie. Este posibil ca unul dintre aceste călcâie ale lui Ahile să ajungă să împiedice echipa învinsă.

Cum să urmărești

• Când: Sâmbătă la ora 15:30 ET
  • Unde: Tiger Stadium — Baton Rouge, Louisiana
  • TV: SEC Network
  • Streaming online: fuboTV (Încercați gratuit. Se pot aplica restricții regionale.)
  • Urmăriți: CBS Sports App

Historia seriei

LSU a câștigat patru din ultimele cinci meciuri disputate împotriva lui Ole Miss.