Puchar Świata 2014 Wyniki: Semi-Final Results, Updated Bracket After Day 27

Myśleliście, że rozmontowanie Seattle Seahawks przez Denver Broncos podczas Super Bowl było blowoutem. Myślałeś, że San Antonio Spurs zmiażdżyli Miami Heat w Finałach NBA.

Co więc myślicie o występie Niemiec w półfinale Mistrzostw Świata przeciwko Brazylii we wtorek?

Niemcy rozgromili gospodarzy 7-1, ale to odcinek od 23 do 29 minuty był absolutnie zdumiewający.

Niemcy wbili cztery gole w ciągu sześciu minut i absolutnie wyssali energię z całego stadionu. W rzeczywistości, wyssali energię z całego kraju Brazylii.

Frank Augstein/Associated Press

Zostały nam już tylko trzy drużyny, a zaktualizowaną tabelę Mistrzostw Świata można znaleźć poniżej oraz na ESPN FC.

Bleacher Report

Gol, który rozpoczął ten niesamowity odcinek dla Niemiec, padł z nogi Miroslava Klose, co dało mu rekord wszech czasów Mistrzostw Świata w strzelaniu goli. Oficjalna strona FIFA World Cup na Twitterze pogratulowała niemieckiej supergwieździe:

Klose skomentował swój sposób myślenia o tym Pucharze Świata przed meczem, za pośrednictwem ESPN FC:

Jedno trafienie to dla mnie za mało. Muszę dodać więcej. Mam brutalny umysł, zawsze przygotowuję się na wszystko. Nie obrażam się, wiem, że zawsze mogę pomóc drużynie, w jakikolwiek sposób. Jestem gotowy, widzieliście to już przeciwko Ghanie.

Jasne, że w Brazylii zabrakło kontuzjowanego Neymara i zawieszonego Thiago Silvy, ale przypisywanie wyniku tego meczu tym nieobecnościom byłoby całkowicie niesprawiedliwe dla strony niemieckiej.

Niemcy byli absolutnie bezwzględni w pierwszej połowie i nigdy nie cofnęli się w ataku. Kontrolowali piłkę, wykorzystywali niemal każdą okazję do zdobycia bramki i pokazali, dlaczego są jedną z najbardziej dominujących drużyn na świecie.

Nawet genialny Neymar nie był w stanie zrobić wiele, aby ich powstrzymać we wtorek.

Przy prowadzeniu 5:0 w połowie meczu Niemcy siedzieli z tyłu przez większą część drugiej połowy i otrzymali kilka doskonałych bramek od Manuela Neuera. Na dobrą sprawę, dodali kolejne dwa gole w drugiej połowie, nawet gdy siedzieli z tyłu w defensywie, podczas gdy Oscar strzelił jedynego gola dla Brazylii, gdy gra była pod kontrolą w 90 minucie.

Dario Lopez-Mills/Associated Press

Za każdym razem, gdy w jakimkolwiek sporcie dochodzi do blowoutu na tak ważnym etapie, zawsze interesujące jest umieszczenie go w perspektywie historycznej. Paul Carr z ESPN i ESPN Stats & Info właśnie to zrobił podczas pierwszego zrywu Niemców w pierwszej połowie:

Odwrotną stroną niemieckiego uniesienia był oczywiście szok i rozczarowanie brazylijskich kibiców. Przegrać taki mecz to jedno, ale zrobić to na oczach własnych kibiców na tym etapie sprawia, że wynik jest jeszcze bardziej bolesny.

Bleacher Report zauważył, że płynęło mnóstwo łez, a Sam Borden z The New York Times zwrócił uwagę, że niektórzy brazylijscy kibice robili swoje najlepsze podszycia pod fanów Miami Heat:

Prawdopodobnie jedynym sposobem na poradzenie sobie z takim blowoutem jest poczucie humoru, jak próbował zrobić Jordan Brenner z ESPN i Bleacher Report UK:

Gole dla strony niemieckiej pochodziły od Thomasa Muellera (11 minuta), Klose (23 minuta), Toni Kroos (24 i 26 minuta), Sami Khedira (29 minuta) i Andre Schurrle (69 i 79 minuta).

While dostali swoje nazwiska w box score, to był absolutny wysiłek zespołu od minuty otwarcia. Pomocnicy i ofensywa byli nie do zatrzymania w pierwszej połowie, a Neuer i reszta defensywy trzymali się na nogach po przerwie.

Nawet trener USA i były gracz reprezentacji Niemiec Jurgen Klinsmann zważył:

Następnym celem dla dominujących Niemców jest data w finale Pucharu Świata przeciwko zwycięzcy środowego spotkania pomiędzy Holandią i Argentyną.

Często łatwo jest dać się porwać chwili po takim występie, jaki widzieliśmy we wtorek w wykonaniu Niemiec, i założyć, że wygrają wszystko, ale oni byli całkowicie bezwzględni i skuteczni przez cały Puchar Świata.

W pierwszych meczach, takich jak ze Stanami Zjednoczonymi, Francją i Algierią, obrona wzięła się do gry i wyłączyła atak przeciwnika.

Potem był mecz z Portugalią, w którym ofensywa zdobyła cztery gole (w połączeniu z wyciszeniem ataku Portugalii).

Finał nie będzie prawie tak łatwy jak wtorkowy mecz z Brazylią, ale Niemcy muszą być uważani za faworytów w tym momencie.

Trzeba będzie trochę magii Lionela Messiego lub Arjena Robbena, aby wykorzystać mocną obronę Niemiec, co oznacza, że może nas czekać bitwa defensywna.

Po tym wszystkim, jest prawie niemożliwe, aby Argentyna lub Holandia wyszły tak zdezorganizowane w defensywie, jak Brazylia we wtorek.