Závod hvězd | Oficiální stránky NASCAR

Chase Elliott ovládl Bristol a získal první vítězství v závodě hvězd NASCAR

Úřadující nejoblíbenější jezdec tohoto sportu Chase Elliott získal ve středu večer na okruhu Bristol Motor Speedway své první vítězství v závodě hvězd NASCAR – v závěrečných kolech dokázal zastavit úřadujícího šampiona série NASCAR Cup Kylea Busche.

Elliott vedl 60 ze 140 kol na cestě za výplatou 1 milionu dolarů. Spolu se svým otcem Billem Elliottem se tak připojil ke kombinaci otce a syna Dalea Earnhardta a Dalea Earnhardta juniora, kteří v polovině sezony vyhráli sportovní exhibici All-Star. Zajímavé je, že Bill vyhrál závod, když se konal v Atlantě, a Chase zvítězil v Bristolu ve státě Tennessee – to jsou jediné dva případy, kdy se závod konal na jiné trati než na Charlotte Motor Speedway.

RELEVANTNÍ: Chase Elliott s vozem Hendrick Motorsports Chevrolet č. 9 v druhé polovině závodu na 140 kol chvílemi přesvědčivě vedl, ale nakonec se musel držet na uzdě tvrdě útočícího Busche, který stále usiluje o svou první závodní trofej v sezóně 2020. Rozdíl mezi nimi činil pouhých 0,418 sekundy.

Třetí skončil lídr průběžného pořadí jezdců sezony Kevin Harvick, následovaný Bradem Keselowskim z týmu Penske a vítězem Daytona 500 2020 Dennym Hamlinem. Ryan Blaney, který vedl 72 kol závodu, skončil šestý. Joey Logano, Alex Bowman, Aric Almirola a Martin Truex Jr. uzavřeli pořadí v první desítce.

Elliottovo vítězství se těšilo obrovské oblibě i u omezeného počtu fanoušků, kteří se mohli závodu zúčastnit osobně, a ti čtyřiadvacetiletého závodníka zasypali jásotem.

RELEVANTNÍ:

„Ach můj bože, nic se tomu nevyrovná, nic se tomu nevyrovná,“ řekl usměvavý Elliott poté, co vystoupal ze svého Chevroletu. „V Bristolu je elektrizující atmosféra, jakou nemáme nikde jinde. Tohle určitě oslavíme.“

„Nic se Bristolu nevyrovná. Nic se nevyrovná zdejším světlům. Není nic lepšího než zdejší závody. Nikdy jsem tady nevyhrál – jaký závod, abych to dokázal. Jen jsem dnes opravdu hrdý na náš tým a na to, že jsme se odrazili ode dna. … Všechny ty čepice a trička s číslem 9 nahoře na tribunách – rád to vidím.“

NASCAR vyzkoušel v tomto nebodovaném závodě několik inovativních a zřejmě dobře přijatých nápadů, včetně vybavení vozů světly, která zajišťovala podsvícení, a také nový formát restartů, který jezdcům umožnil vybrat si dráhu, kterou preferují – vnější nebo vnitřní.

PŘEDNÍ POHLED:

Závod se přesto rozhodoval jen o staromódní koňské síle a odvěké strategii mezi 20 jezdci, kteří získali pozice v závodě.

„Snažíme se a jedeme dobře, ale zdálo se, že jsme se dnes po většinu závodu potáceli na 10. místě a posledních pár úprav nám opravdu pomohlo,“ řekl Busch. „Adam (Stevens) odvedl skvělou práci a pomohl autu, aby se zlepšilo.

„Podařil se mi dobrý restart a z 12. místa jsem se dostal až na páté (v závěrečné patnáctikolové fázi), takže to byl pro nás velký bonus, že jsme získali pozici na trati. Celkově musím prostě dál bojovat. Myslím, že to je letos tak čtyři, pět, šest druhých míst, co naděláte? Musíte prostě pokračovat.“

Almirolovo deváté místo bylo nejlepší z těch jezdců, kteří se do závodu NASCAR All-Star Race kvalifikovali vítězstvím v etapě NASCAR All-Star Open na okruhu dříve ve středu. William Byron také postoupil díky vítězství v etapě v Open a Matt DiBenedetto si odvezl domů šachovnicovou vlajku v Open, což bylo jeho první vítězství v soutěži, za kterou se neplatí body. Clint Bowyer si vybojoval místo na startovním roštu vítězstvím v hlasování fanoušků.

Série NASCAR Cup pokračuje v neděli na okruhu Texas Motor Speedway závodem O’Reilly Auto Parts 500 v pravidelné sezóně. Přenos začíná ve 14:00 SELČ na stanicích NBCSN, PRN a SiriusXM NASCAR Radio.

Poznámka: Chevrolet Chase Elliotta s číslem 9 Hendrick Motorsports prošel po závodě na Bristol Motor Speedway kontrolou NASCAR.