Světový pohár 2014 skóre:

Mysleli jste si, že když Seattle Seahawks během Super Bowlu vyřadili Denver Broncos, byla to pecka. Mysleli jste si, že San Antonio Spurs rozdrtili Miami Heat ve finále NBA.

Tak co jste si mysleli o výkonu Německa v úterním semifinále mistrovství světa proti Brazílii?

Němci vyprázdnili hostitele v poměru 7:1, ale naprosto ohromující byl úsek od 23. do 29. minuty.

Němci nasázeli čtyři góly během šesti minut a naprosto vysáli energii z celého stadionu. Vlastně vysálo energii z celé Brazílie.

Frank Augstein/Associated Press

Zbývají nám už jen tři týmy a aktualizovaný rozpis mistrovství světa najdete níže a na ESPN FC.

Bleacher Report

Gól, který odstartoval toto neuvěřitelné německé tažení, padl z nohy Miroslava Kloseho, čímž se stal rekordmanem v počtu vstřelených branek na mistrovství světa. Oficiální stránka mistrovství světa ve fotbale na Twitteru německé superhvězdě pogratulovala:

Klose se před zápasem prostřednictvím ESPN FC vyjádřil ke svému smýšlení na tomto mistrovství světa:

Jeden zásah mi nestačí. Musím jich přidat víc. Mám brutální mysl, vždycky se připravím na všechno. Neberu si žádné urážky , vím, že vždy mohu týmu pomoci, ať už jakýmkoli způsobem. Jsem připraven, to jste viděli už proti Ghaně.“

Je jasné, že Brazílii chyběli zraněný Neymar a vyloučený Thiago Silva, ale svádět výsledek tohoto zápasu na tyto absence by bylo vůči německé straně zcela nespravedlivé.

Němci byli v prvním poločase naprosto bezohlední a z útoku neustupovali. Kontrolovalo míč, využilo téměř každou gólovou příležitost a ukázalo, proč je jedním z nejdominantnějších týmů na světě.

V úterý je nedokázal zastavit ani skvělý Neymar.

V poločasovém vedení 5:0 se Německo po většinu druhého poločasu drželo zpátky a od Manuela Neuera dostalo vynikající brankářský výkon. Jen pro zajímavost, ve druhém poločase přidali další dva góly, i když seděli v defenzivě, zatímco Oscar vstřelil jediný gól Brazílie, když už byl zápas v 90. minutě pevně v rukou.

Dario Lopez-Mills/Associated Press

Pokud v jakémkoli sportu dojde k výbuchu na tak významné scéně, je vždy zajímavé podívat se na něj z historického hlediska. Paul Carr z ESPN a ESPN Stats &Info to udělal právě během spurtu v prvním poločase z německé strany:

Odvrácenou stranou německého nadšení byl samozřejmě šok a zklamání brazilských fanoušků. Prohrát takový zápas je jedna věc, ale prohrát před vlastními příznivci na takovéto scéně je výsledek o to bolestivější.

Bleacher Report poznamenal, že tekla spousta slz, zatímco Sam Borden z The New York Times upozornil, že někteří brazilští fanoušci se snažili co nejlépe napodobit fanoušky Miami Heat:

Snad jediným způsobem, jak se vypořádat s takovým výbuchem, je smysl pro humor, jak se o to pokusil Jordan Brenner z ESPN a Bleacher Report UK:

Góly na německé straně dali Thomas Müller (11. minuta), Klose (23. minuta), Toni Kroos (24. a 26. minuta), Sami Khedira (29. minuta) a Andre Schurrle (69. a 79. minuta).

Ačkoli se jejich jména objevila v kolonce skóre, od úvodní minuty to byl absolutní týmový výkon. Záložníci a útočníci byli v prvním poločase k nezastavení a po přestávce Neuer a zbytek obrany podrželi své pozice.

Dokonce i trenér USA a bývalý německý reprezentant Jurgen Klinsmann zvážněl:

Dalším soupeřem dominantních Němců bude vítěz středečního souboje mezi Nizozemskem a Argentinou ve finále mistrovství světa.

Často je snadné se po výkonu, jaký jsme viděli v úterý od Německa, nechat unést a předpokládat, že to celé vyhrají, ale oni byli po celé mistrovství světa naprosto bezohlední a efektivní.

V prvních zápasech, jako byly ty se Spojenými státy, Francií a Alžírskem, obrana nastoupila a zavřela útok soupeře.

Pak přišel zápas s Portugalskem, kdy se útok vytasil a nasypal čtyři góly (spolu s vyřazením portugalského útoku).

Finále nebude zdaleka tak snadné, jako byl úterní zápas s Brazílií, ale Němci musí být v tuto chvíli považováni za favority.

Museli by Lionel Messi nebo Arjen Robben předvést pořádná kouzla, aby využili pevnou německou obranu, což znamená, že by nás mohla čekat defenzivní bitva.

Koneckonců je téměř nemožné si představit, že by Argentina nebo Nizozemsko nastoupily v defenzivě tak neorganizovaně jako Brazílie v úterý.