Jak si vede texaský středoškolák Matthew Boling v běhu na 100 metrů ve srovnání s Usainem Boltem

Texaskému středoškolákovi Matthewovi Bolingovi ze Strake Jesuit v Houstonu je teprve 18 let, ale o víkendu se mu podařil národní rekord v běhu na 100 metrů za všech podmínek.

Starší žák dokončil sprint za 9,98 sekundy, čímž se stal prvním americkým středoškolákem, který po šesti letech překonal hranici 10 sekund. Podle USA TODAY High School Sports se čas nezapíše jako oficiální rekord kvůli podpoře větru 4,2 mph. Středoškolský rekord bez pomoci větru má hodnotu 10,00 sekundy.

Bolingův čas byl přesto nejrychlejším časem středoškoláka za jakýchkoli podmínek a stačil by na to, aby se na olympijských hrách 2016 dostal do finále běhu na 100 metrů.

Takto Boling běžel v sobotu:

Boling ani nepotřeboval nejlepší start, aby nechal konkurenci v prachu. Byl to výkon světové úrovně.

Pokud se vrátíme k olympijským hrám 2016, Bolingův čas by ve finále běhu na 100 metrů znamenal sedmé místo. Jeho čas 9,98 sekundy předstihl Francouze Jimmyho Vicauta, který doběhl v čase 10,04. Abychom to uvedli na pravou míru, Vicaut běžel v páté dráze vedle Usaina Bolta (čas 3:05).

Bolingův čas by byl právě tam a skončil by 0,18 sekundy za Boltovým zlatým výkonem. Rovněž by překonal Boltův čas z prvního kola (10,07 sekundy).

Takže ano, tento středoškolák je rychlý.