10 nejbohatších golfistů na PGA Tour 2018

Pokud máte rádi golf, určitě sledujete PGA Tour 2018 – zejména British Open a nadcházející PGA Championship. A někteří z nejlépe placených sportovců na světě budou na hřišti předvádět své umění. víte, že Tiger Woods je bohatý – ale hraje tu spousta dalších pánů, kteří jsou také totálně namakaní. Zde je 10 nejlepších.

Tiger Woods – 740 milionů dolarů

Tiger Woods na tréninkovém hřišti během finálového kola PGA Tour Championship | Scott Halleran/Getty Images

Jeho kariéra obsahuje obrovské vzestupy a pády – jak profesní, tak osobní – ale Tiger Woods je stále nejbohatším golfistou současnosti na PGA Tour. Podle serveru TheStreet se může pochlubit čistým jměním ve výši přibližně 740 milionů dolarů, přičemž jeho roční plat se odhaduje na 50 milionů dolarů. Business Insider také uvádí, že Woods si na turnajích PGA Tour vydělal přes 111 milionů dolarů, protože jich vyhrál 79.

Phil Mickelson – 365 milionů dolarů

Tento hráč, možná známější jako „Lefty“, je znám jako jeden z nejúspěšnějších golfistů od roku 1992. A The Richest uvádí, že jeho hodnota je přibližně 365 milionů dolarů.

Co se týče jeho vítězných sérií, Business Insider uvádí, že vyhrál pět major šampionátů a 43 turnajů PGA. Z nich si vydělal přes 86 milionů dolarů.

Rory McIlroy – 130 milionů dolarů

Je sice mladší než někteří další golfisté na seznamu, ale i tak má pořádnou hodnotu. Podle serveru Express.co.uk se jeho čisté jmění pohybuje kolem 130 milionů dolarů A velkou část peněz vydělává díky smlouvě se společností Nike, která mu v roce 2017 vynesla odhadem 100 milionů dolarů, když podepsal její prodloužení.

Co se týče vítězství, McIlroy vyhrál čtyři major šampionáty a 14 turnajů PGA Tours, což mu vyneslo přes 38 milionů dolarů, uvádí Business Insider.

4. Vijay Singh – 75 milionů dolarů

Vijay Singh | Patrick Smith/Getty Images

Tento fidžijský profesionální golfista dokázal, že se s ním musí počítat. Podle Celebrity Net Worth má také hodnotu přibližně 75 milionů dolarů a v letech 2003, 2004 a 2008 také vyhrál nejvíce peněz na PGA Tour. Ze svých výdělků na tour si v minulosti vydělal přes 70 milionů dolarů a 36 z nich vyhrál, uvádí Business Insider.

Ernie Els – 75 milionů dolarů

Tento jihoafrický golfista si během své dosavadní kariéry připsal spoustu vítězství. A The Richest uvádí, že čisté jmění Ernieho Else činí 75 milionů dolarů. Co se týče turnajů PGA Tour, ani ty nejsou Elsovi cizí. Vydělal na nich přes 48 milionů dolarů a vyhrál 19 turnajů. Vyhrál také čtyři další major šampionáty, uvádí Business Insider.

Sergio Garcia – 70 milionů dolarů

Je to úžasný golfista – a také vydělal spoustu peněz na podpoře. Celebrity Net Worth říká, že i přes několik neúspěšných sezón má hodnotu 70 milionů dolarů. A Business Insider uvádí, že vyhrál jeden major šampionát a 10 turnajů PGA, což mu vyneslo přes 47 milionů dolarů.

Jim Furyk – 50 milionů dolarů

Může být držitelem nejnižšího skóre na PGA v historii (58), ale s Jimem Furykem nikdy nemůžete úplně počítat. Podle společnosti Money Inc. má celkové čisté jmění kolem 50 milionů dolarů a v roce 2006 se také umístil na druhém místě oficiálního světového golfového žebříčku. Pokud jde o PGA, Business Insider uvádí, že Furyk si díky svým 17 vítězstvím na Tour vydělal přes 67 milionů dolarů.

Jordan Spieth – 41 milionů dolarů

Jordan Spieth patří k nejlepším ve hře | Harry How/Getty Images

Vyhrál loňské British Open, což mu vyneslo 1,85 milionu dolarů na výhrách – na dvacetiletého golfistu to není špatné. A Jordan Spieth i nadále dokazuje, že není žádný břídil. Podle serveru Express.co.uk má hodnotu kolem 41 milionů dolarů. A jistě k tomu přispívá i jeho 10 sponzorských smluv, mezi něž patří Coca-cola, Rolex a Under Armour.

Vyhrál také 11 turnajů PGA Tours a vydělal si díky nim přes 36 milionů dolarů, uvádí Business Insider.

Adam Scott – 40 milionů dolarů

Kariéra Adama Scotta se pořádně rozjela v roce 2001 a od té doby se mu podařilo vytáhnout čisté jmění kolem 40 milionů dolarů, uvádí Celebrity Net Worth. A server Business Insider uvádí, že si během let na turnajích PGA Tours vydělal přes 47 milionů dolarů.

Luke Donald – 40 milionů dolarů

Tady je další hvězda, která během let profesionální golfové kariéry vystoupala na vyšší příčky a nahrabala miliony. Jedním z jeho nejlepších let byl rok 2011, kdy se umístil na prvním místě oficiálního světového golfového žebříčku – a tento titul si udržel 40 týdnů. Podle serveru The Richest se jeho čisté jmění pohybuje kolem 40 milionů dolarů. A Business Insider uvádí, že vyhrál pět turnajů PGA Tours a vydělal na nich přes 35 milionů dolarů